Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti wykonywane przez naszą firmę może odbywać się na różne sposoby. W zależności czy powierzchnia była wcześniej zabezpieczona przeciw graffiti czy nie, również w zależności od powierzchni z jakiej graffiti ma być usunięte oraz czy mamy dostęp do mediów.
Wymienione warunki wpływają na konieczność użycia odpowiednich środków chemicznych i odpowiednich maszyn. Oczywiście brak wcześniejszego zabezpieczenia antygraffiti, hydroskopijna powierzchnia może zdecydowanie wydłużyć proces czyszczenia.

Usuwanie graffiti z powierzchni niezabezpieczonej
Stosujemy techniki umożliwiające zlikwidowanie graffiti z każdej powierzchni niezabezpieczonej i w każdych warunkach atmosferycznych. Nie jesteśmy też uzależnieni od państwa mediów jak woda czy prąd.
W zależności od czyszczonej powierzchni, usuwamy graffiti metodą mechaniczną lub chemiczną. Jeśli „malowidła” są wyjątkowo uporczywe w usuwaniu łączymy techniki, co często jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.
Usuwanie graffiti z powierzchni niezabezpieczonych powinno być stosowane jako działania doraźne, ponieważ czasami nie pozostaje bez wpływu na czyszczoną powierzchnię.

Zawsze po usunięciu graffiti proponujemy nałożenie powłoki zabezpieczającej, której wykorzystanie daje 100% pewność, że w razie powstania nowych malunków, będzie je można bez problemu usunąć.
Techniki, którymi czyścimy powierzchnie z graffiti dodatkowo pozwalają pozbyć się innych zabrudzeń, jak kurz, sadza pochodząca z kominów i spalin samochodowych, rdzawych nalotów, glonów, mchów, wykwitów i wielu innych zabrudzeń powstałych z latami.

Usuwanie graffiti z powierzchni zabezpieczonych
Czyszczenie pomalowanych, a także zabrudzonych, wcześniej zabezpieczonych powierzchni odbywa się wyłącznie przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem. Metoda ta jest znacznie tańsza niż usuwanie graffiti z powierzchni niezabezpieczonej. Usunięcie graffiti z zabezpieczonej powierzchni jest bezpieczniejsze. Aby można było użyć metody mycia powierzchni przy użyciu jedynie gorącej wody, należy zabezpieczyć powierzchnię elewacji poprzez zastosowanie powłoki antygraffiti.

Usuwamy graffiti również z:
•    Powierzchni twardych, nieabsorbujących, takich jak konstrukcje stalowe, elementy z blachy, powierzchni malowanych jak
wagony  kolejowe, autobusy, tramwaje, wiaty przystankowe, budki telefoniczne itp.
•    Powierzchni gładkich, delikatnych, takich jak marmur, granit, klinkier, szkło, pleksiglasy, lamperie, laminaty, znaki drogowe i
reklamowe.
•    Powierzchni porowatych i delikatnych, takich jak termoizolacyjne wyprawy tynkowe czy tynki cementowo-wapienne wykończone
farbami elewacyjnymi.

Zawsze odradzimy pozornie tańsza metodę pozbywania się graffiti poprzez zamalowywanie fragmentu ściany. Wygląda to brzydko, ściana nadal jest pomazana tyle, że przeważnie prostokątnymi plamami. Ponadto farba graffiti nie pozwala oddychać ścianie, co prędzej czy później może doprowadzić do uszkodzenia tynku, odparzenia, zawilgocenia i wdania się grzybów.

Najlepszym zabezpieczeniem przeciw graffiti na nowo powstałych elementach, ścianach, jak i na świeżo oczyszczonych jest specjalna powłoka.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w tym zakresie i jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni.