Sprzątanie hurtowni

Sprzątanie hurtowni od sprzątania magazynów różni się w szczególności tym, że trzeba sprzątnąć magazyn oraz dodatkowo pomieszczenia wystawowe jak wzorcownia, a także standardowo pomieszczenia socjalne, pomieszczenia sanitarne.
Dlatego poza urządzeniami, narzędziami, środkami chemicznymi do sprzątania samych magazynów, dysponujemy wszelkimi środkami do posprzątania pomieszczeń o charakterystyce biurowej. Wzorcownie najczęściej posiadają takie same podłogi jakie często spotkamy w biurach i innych pomieszczeniach użyteczności publicznej.
Oczywiście do pomieszczeń magazynowych oddelegowujemy stosowną ekipę sprzątającą z właściwym sprzętem, a do pomieszczeń wzorcowni, socjalnych, sanitarnych wysyłamy inną ekipę specjalizującą się w tego typu pomieszczeniach.
Podział obowiązków i specjalizacja pracowników gwarantuje wyższą skuteczność, czyli krótszy czas pracy i większą dokładność.
Poza metodą chemiczną i ciśnieniową, którą wykorzystujemy najczęściej w halach magazynowych stosujemy metodę czyszczenia parowego w pomieszczeniach rodzaju biurowego czyli wzorcowni i pozostałych pomieszczeń używanych przez pracowników i Państwa Klientów.
Metoda mycia parowego bardzo często zastępuje użycie środków chemicznych, a bywa szybsza i skuteczniejsza np. w doczyszczaniu terakoty i fug. Prócz posadzek można w ten sposób myć okna i przeszklenia, ściany, drzwi, elementy konstrukcyjne, meble wystawiennicze. Ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia i niektóre materiały nie znoszące wysokiej temperatury.